Ostatnia chwila na wymianę źródła ciepła. Postaw na pompę! 

Jeśli planujesz wymianę źródła ciepła jeszcze w tym roku, warto się pospieszyć. Sezon grzewczy zbliża się wielkimi krokami, dlatego nie należy zwlekać. Na jakie urządzenie warto się zdecydować? Zachęcamy do montażu pompy ciepła, ponieważ wiąże się to z szeregiem korzyści, a realizacja inwestycji może okazać się znacznie tańsza, niż mogłoby się wydawać.

Chcesz wymienić źródło ciepła przed zimą? Lepiej się pospieszyć!

Sezon grzewczy tuż, tuż. Możemy nawet powiedzieć, że w niektórych gminach ciepłownie już zaczęły pracować i grzejniki w budynkach wielorodzinnych zostały rozgrzane. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych nie zdecydowało się jednak jeszcze na uruchomienie swoich źródeł ciepła. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele, a jedną z nich jest chęć ich wymiany. Inwestorzy decydują się między innymi na montaż nowych pieców na paliwa stałe, choć coraz częściej wybierają oni pompę ciepła. Jeśli jesteś zainteresowany montażem omawianego urządzenia, warto już teraz skontaktować się z firmą oferującą jego instalację. Na realizację zadania być może będzie trzeba trochę poczekać. W związku z tym nie należy zwlekać, ponieważ niewykluczone, że będzie się to wiązało z koniecznością korzystania ze starego źródła ciepła przez kolejny sezon, a w przypadku jego samodzielnego demontażu z chłodem panującym we wnętrzach domu.

Z czego wynika rosnąca popularność pomp ciepła?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, coraz większą popularnością cieszą się pompy ciepła. Dlaczego inwestorzy tak chętnie po nie sięgają? Wynika to z wielu zalet tego rodzaju urządzeń. Do największych z nich bez wątpienia możemy zaliczyć komfort. W omawianych jednostkach nie dochodzi do procesu spalania, a więc nie mamy do czynienia z dymem, sadzą, popiołem i innymi zanieczyszczeniami, które wymagają regularnego sprzątania. Ponadto, pompy ciepła są urządzeniami bezobsługowymi. W praktyce oznacza to, że wystarczy zaprogramować odpowiednią temperaturę, a resztą zajmuje się komputer sterujący. W przypadku omawianych urządzeń nie ma mowy o podkładaniu opału oraz żadnych innych obowiązkach. Co ważne, jednostka wewnętrzna może zostać ustawiona w dowolnym miejscu w domu, w tym na przykład w garażu usytuowanym w bryle budynku czy w pralni. Brak konieczności budowy kotłowni to oszczędność nie tylko miejsca, ale w przypadku nowo budowanych obiektów również pieniędzy. Jeśli już jesteśmy przy kwestii wydatków, to warto podkreślić, że istnieje wiele dotacji pozwalających na obniżenie kosztów związanych z montażem pompy ciepła. „Czyste Powietrze” czy „Moje Ciepło” to tylko niektóre programy, dzięki którym można uzyskać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych na realizację zadania.

Wybierz pompę ciepła od Fulmo!

Jeśli jesteś zainteresowany montażem pompy ciepła, zachęcamy do skorzystania z oferty przygotowanej przez naszą firmę. Dostępny jest u nas najwyższej jakości sprzęt od czołowych producentów. Ponadto dysponujemy ogromnym doświadczeniem w instalacji urządzeń oraz pomagamy w uzyskaniu dofinansowania na zakup i montaż jednostki. W przypadku chęci realizacji zadania jeszcze w tym roku, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami już dziś, abyśmy możliwie najszybciej mogli przystąpić do prac.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *