Dotacje

Planujesz inwestycję w odnawialne źródła energii i chcesz zredukować jej koszt? Przekonaj się, jakie to proste!

Dotacje

Inwestycje objęte dotacjami

Inwestycje w odnawialne źródła energii dotowane są zarówno z programów rządowych, jak i samorządowych. Do najpopularniejszych form wsparcia zaliczamy programy takie jak:

Kto może skorzystać z dotacji?

Lista podmiotów uprawnionych do skorzystania z dotacji uzależniona jest od regulaminów poszczególnych programów. Najważniejsze jest jednak to, że obecnie liczba dofinansowań do odnawialnych źródeł energii jest na tyle duże, że o środki może starać się niemal każdy. Rządowe dotacje skierowane są między innymi do przedsiębiorców, rolników, instytucji publicznych oraz oczywiście do klientów indywidualnych, którzy postanowią zainwestować na przykład w instalację fotowoltaiczną, pompę ciepła czy magazyn energii.

Warto zaznaczyć, że o środki na zakup i montaż odnawialnych źródeł energii można wnioskować poprzez nie tylko programy rządowe. Wiele samorządów również dotuje omawiane inwestycję. W przypadku chęci skorzystania z nich, warto udać się do właściwego dla miejsca realizacji zadania urzędu gminy, w którym można uzyskać szczegółowe informacje.

Najpopularniejsze dotacje pozwalają uzyskać środki na:

Dotacje do odnawialnych źródeł energii - ile można uzyskać?

Podobnie jak lista podmiotów uprawnionych do skorzystania z dotacji, tak też wysokość samych dopłat, uzależniona jest od programu, z którego inwestor chce uzyskać środki. Jeśli chodzi o klientów indywidualnych, to jednym z programów umożliwiających uzyskać najwięcej pieniędzy jest bez wątpienia „Czyste Powietrze”. Spełniając określone warunki można bowiem otrzymać nawet ponad 100 tysięcy złotych na termomodernizację budynku, wymianę nieefektywnego źródła ciepła oraz montaż instalacji fotowoltaicznej.

Co ważne, koszt inwestycji można zredukować nie tylko dzięki dotacjom. Oprócz nich w wielu przypadkach możliwe jest skorzystanie z ulg podatkowych. Mowa między innymi o uldze termomodernizacyjnej czy uldze w podatku rolnym.

miniaturowy-dom-z-slojem-i-portfelem-oszczednosciowym
Dotacje do nowych domów

Dotacje do nowych domów - czy to możliwe?

Wiele osób będących dopiero na etapie budowy domu może zastanawiać się, czy dla nich również przysługują dofinansowania do montażu odnawialnych źródeł energii. Choć w tym przypadku lista programów dotacyjnych nie jest tak długa, to mimo wszystko mogą one uzyskać rządowe wsparcie. Pozwala na to program Moje Ciepło, dzięki któremu można otrzymać nawet 21 tysięcy złotych na realizowaną inwestycję.

Na co dokładnie mogą zostać przeznaczone środki z programu Moje Ciepło? Na zakup i montaż pomp ciepła w budynkach jednorodzinnych. Wdrożenie programu ma bowiem na celu poprawę jakości powietrza poprzez ograniczenie montażu nieefektywnych źródeł ciepła.

Pomoc w uzyskaniu dofinansowania

W przypadku chęci realizacji zadania obejmującego montaż instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła czy magazynu energii, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Inwestorom, którzy zaufają naszej marce, oferujemy nie tylko najwyższej jakości produkty i profesjonalną realizację zadania, ale też pomoc w uzyskaniu dotacji z programów takich jak między innymi Mój Prąd, Moje Ciepło czy Czyste Powietrze.

Warto podkreślić, że posiadamy bogate doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji, a zawiłości prawne związane z regulaminami nie stanowią dla nas żadnego problemu. Obawiasz się o formalności? Postaw na Fulmo i zostaw to naszym ekspertom!

Pomoc w uzyskaniu dotacji

Dotację na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej można uzyskać między innymi z programu Mój Prąd. Czyste powietrze to kolejna forma wsparcia, która w przypadku spełnienia określonych warunków pozwala pozyskać dodatkowe środki.

Tak, oba te programy łączą się, dlatego możliwe jest uzyskanie środków zarówno z Mojego Prądu, jak i Czystego Powietrza. Żeby jednak móc skorzystać z drugiej z wymienionych form wsparcia, inwestycja musi również obejmować między innymi wymianę nieefektywnego źródła ciepła.

Zakup i montaż magazynów energii dotowany jest z programu Mój Prąd. Można z niego uzyskać wsparcie na poziomie nawet 16 tysięcy złotych, co pozwala wyraźnie zredukować całkowity koszt inwestycji.

Nie, program Moje Ciepło skierowany jest wyłącznie do osób, które budują nowy obiekt. Nie oznacza to jednak, że właściciele istniejących już nieruchomości nie mogą skorzystać z dotacji na zakup i montaż na przykład pompy ciepła. Wspomniani inwestorzy mogą uzyskać dofinansowanie z programu Czyste Powietrze.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ma od czasu otrzymania wniosku 30 dni kalendarzowych na jego rozpatrzenie.